🎧

10 zahraničných podcastov, ktoré by ti nemali ujsť

💡
Predpokladám, že slovenské podcasty máš napočúvané. Preto ti zazdieľam 10 podcastov zo zahraničia, ktoré pravidelne sledujem. Pri každom uvediem obľúbené epozódy, aby si mal/a kde začať.

HBR: After Hours 🇺🇸

Stretnú sa traja profesori z Harvard Business School a ... Toto nie je začiatok vtipu, ale skôr teasing na najlepší business podcast, ktorý poznám. Zmes businessových správ a dobrých vtipov si dávam pravidelne 1x týždenne. Odporúčam najmä epizódy o Predictions na roky 2020 či 2021.

Forbes Byznys 🇨🇿

Česká redakcia Forbesu robí kvalitné oddychovky na cestu autom. Medzi moje obľúbené patria rozhovory s Adamom Vodičkom (Hotel Anybody), Václavom Staněkom (Vasky), Petrom Márom (Apple), Janom Vlachynským (Bar, který neexistuje), Jindrom Fáborským (Marketing Festival), Leonom Jakimičom (Lasvit) či Martinom Rozhoňom (ex-Vivantis).

Exponential Wisdom 🇺🇸

Podcast Petera Diamandisa a Dana Sullivana o exponenciálnych technológiách. Nie tak technické, ako skôr businessové dopady toho, čo nás čaká a neminie. Podané jazykom, ktorému budeš rozumieť aj keď nie si fanúšik futurológie. Odporúčam najmä diely o longevity a budúcnosti vzdelávania.

Proti Proudu 🇨🇿

Super rozhovory, často s ľuďmi, o ktorých som nikdy nepočul. Mám pocit, že v niečom kvalitnejšie ako populárnejšie DeepTalks. Začal by som rozhovormi s Vráťom Hláskom (životný redesign), Janom Muhlfeitem (ľudský potenciál), Liborom Mattušem (lifehacker), Veronikou Jelínkovou (biohacking), Tomášom Beránkem (Jan Melvil) a na koniec spoločnou diskusiou Čupra a Havryluka (Rohlík x Alza).

INSP.EAT 🇨🇿

Niekto by ho možno zaradil do inej kategórie, ale pre mňa je tento podcast Tina Hrnčiara a.k.a. zakladateľa Life is porno najmä o marketingu. Ponúka viacero zaujímavých rozhovorov, začni napríklad Janou Bilíkovou (Ambiente!), Jakubom Ptačinom (Echt), Mišom Pastierom (Zaraguza), Jakubom Krejčíkom (MANA), Peter Hajduček (Footshop) či Jan Mašek (RedButton)

Hardcore History 🇺🇸

Ako sa najlepšie naučiť ekonómiu? Tak, že pochopíš históriu. A na to nie je lepší podcast ako Dan Carline a jeho Hardcore History. Myslel si si, že nevydržíš počúvať 8 hodín o prvej svetovej vojne? Ja tiež. Daj si prvých 30 minút z Blueprint for Armageddon a uvidíš. Pokračuj kľudne WWII a Supernova in the east.

Deep Talks 🇨🇿

Petr nesadne každému. Ani mne zo začiatku nevyhovoval. Ale vypracoval sa parádne a teraz si ho vypočujem celkom rád. Z jeho epizód odporúčam Tomáše Šebeka, Lukáše Hejlíka, Jozefa Průšu, ale aj otce Šebestiána, Paulu Fassati či Tomáša Halíka.

Tim Ferriss Show 🇺🇸

Keby som mal zrátať čas, ktorý som strávil pri všetkých jeho podcastoch počas štúdia, dostanem sa možno aj k 500 hodinám. V časoch ultrabehu to bola moja jednotka, teraz preferujem už skôr len Best of výbery. Začni rozhovormi s Kevinom Roseom, Derekom Siversom, Debbie Milman, Jockom Willinkom, Arnoldom Schwarzeneggerom alebo Terrym Crewsom.

BrainWeAre 🇨🇿

Týmto chalanom vďačím za veľa. Počúvam ich od prvých dielov, kedy ich hádzali na biohackerské fóra a neprestali ma baviť doteraz. Tak ako sa posúvajú v živote oni a ich #CodeOfLife, tak sa posúvam aj ja a moje vedomosti. Na úvod si daj napríklad časti 58, 61 a 62.

Rich Roll podcast 🇺🇸

Podcast, v ktorom si ultrabežec volá ďalších ultrabežcov a podobných bláznov. Plné neuveriteľných príbehov, ktoré majú spoločné jedno - lásku k športu. Daj si napríklad Jamesa Cleara, Zacha Buscha či Dana Buettnera.