✍️

2016: Yearly Review

Konečne ti môžem predstaviť svoj nový blog! Som celkom excited, lebo som na ňom nejaký ten čas pracoval.

“Ale veď ty už blog máš! “, napadne ťa a v pamäti lovíš adresu, ktorú si už aj tak dávno zabudol.

Tak ja ti to teda uľahčím — tu je stručný prierez mojej pisateľskej kariéry.

Ivan zisťuje, že politik z neho nebude

K prvému pokusu s blogovaním na SME sa radšej ani nebudem vyjadrovať. Teda budem, ale len dvoma vetami. Šlo o miesto, kde si rozhorčený 18-ročný Ivan vylieval frustráciu z politiky. Po troch článkoch, ktoré boli síce úspešné a v čítanosti trhali rekordy, ale reálne sa nimi nič nezmenilo, som ho prestal využívať a blog zapadol prachom. Ak ťa to ale napriek tomu zaujíma, môžeš ho nájsť tu.

Sokoliar Ivan spoznáva svet

Za to druhý pokus na Tumblr bol úspešnejší a trval o poznanie dlhšie. Začal sa príchodom do Anglicka, kde som v školskom roku 2013/2014 študoval a z primárnej aktivity (informovanie rodiny o tom, že som v poriadku ako míňam vreckové) som ho postupne pretvoril na cestopis. A s niekoľkými článkami autorsky prispela aj Monika. Okrem menších výletov v Anglicku a Írsku, vynikol najmä výlet autom do Škótska, ktorý určite zopakujeme.

Preto bolo prirodzené, že som s blogom po príchode do Švédska pokračoval. Ale zvolil som inú formu, namiesto cestopisu som sa dal na výzvu #100happydays. A čo, že tých dní bolo nakoniec 150. Okrem Švédska som sa tiež venoval výletom do fínskej časti Laponska, Dánska a Francúzka.

Keď už Tumblr nestačí..

Po návrate domov (a tam si dosaď Oravu, Brno alebo Bratislavu) som začal riešiť hneď niekoľko oblastí naraz — viac behám, zaujali ma startupy, dostal som sa k digitálnemu marketingu, zorganizoval som nejaké eventy, začal riešiť sebarozvoj a spolu s partiou kamarátov pripravujeme spustenie veľkého projektu. Kvôli roznorodosti tém Tumblr už nepostačuje a preto som sa rozhodol, že to vyskúšam tu. Ale utriediť si tému písania — to je challenge.

O čom to teda bude?

Najprv som rozmýšľal, že spravím blog čisto len o behaní a občas ho doplním zdravou stravou. Niečo na štýl Vojtu Bořila alebo Lenky Ištvánovej a.k.a. RUNista. Potom som si uvedomil, že by zostali bokom ostatné veci typu sebarozvoj (Jaro Dodok), startupy (Mišo Truban) alebo knižné tipy (Ružová Panda). A tak som sa rozhodol, že nebudem zbytočne filtrovať témy a písať budem tak, aby ma to bavilo (a hlavne nech to baví aj teba).

Čo spravíš so Sokolími historkami na Tumblr?

Sokolie historky už nie sú tým, čím bývali. Občas tam síce hodím obrázok z Instagramu, alebo zazdieľam pesničku, samotný blog už má skôr archívnu funkciu. Nezmažem ho, pretože sú tam tri roky môjho života, ale odteraz budem všetko podstatné riešiť tu.

Stojíš teda pri zrode môjho blogu, mojej novej digitálnej stopy a dúfam, že si s tým spokojný. Sme síce len v Beta verzii, ale ak zbadáš niečo, čo ti prekáža alebo by si mi vedel pomôcť, ozvi sa.