📓

Ako to všetko začalo so Žurnálom?

image

Bol október 2016. Vystúpil som zo šaliny na Českej a rýchlym krokom som zamieril do SKOGu. Pozrel som sa na hodinky a zistil som, že meškám 5 minút. To bolo aj tak o 10 menej ako zvyčajne. Zambo to pochopí. I keď — neviem či sa za tie 4 mesiace v Amerike nezmenil.

Na naše spoločné stretnutie som sa dlho tešil. No netušil som, že mi zmení život.

Vchádzam do SKOGu. Zambo tam už sedí — vysmiaty ako vždy. Začneme sa rozprávať. Čas rýchlo ubieha a my preberieme všetky novinky. Veci, ktoré sme stihli aj nestihli urobiť. Prejdeme aj plány do budúcna. Niečo by sme podnikli. Najlepšie spolu. Ale čo?

Obaja vyťahujeme naše Moleskine a začína pamätný brainstroming…

Po dvoch kávach a orechovom koláčiku končí v diári pamätný nápad. Vlastný vylepšený diár. Taký, čo nebude mať nepotrebné strany na úvod. Taký, čo bude mať namiesto nich budovanie vízie. Taký, čo bude mať týždenné a mesačné prehľady. Taký, čo odlíši unikátnym obsahom obsahom…

Že o výrobe diára nevieme ani Ň? Nevadí. Veď to nemôže byť také ťažké…

Skok do súčasnosti…

O rok neskôr držíme v rukách prvú vzorku z vyrobenej tisícky Žurnálov. Viac krát sme sa popálili, takže presne vieme, na čo sa máme pozerať. Skúšame, či sa okraje nešúchajú. Testujeme gumičku proti vyberaniu. Posledný krát kontrolujeme prichytenie predsádky.

Kontrola prebehla úspešne. Usmievame sa. Že by sme to predsa len zvládli?