✍️

Ako som si hľadal prácu podľa vysokej? Vyhrabal som tento archívny článok

Ak k dobrému životopisu pridáte kvalitný motivačný list, možno sa vám stane, že dostanete pozvanie na pivo už za 10 minút. A vôbec nevadí, že mail odišiel po pracovnej dobe. O šiestej večer.

A možno po vás budú chcieť, aby ste vypracovali ďalšie zadanie. Napríklad celú marketingovú stratégiu značky. Spravíte si menší výskum. Prevetráte si poznámky z Digisemestra. Držíte sa rovnakej grafiky ako v životopise. Odošlete a modlíte sa. Pozvanie na pohovor je na svete.

Možno vás kamarát pozve na večeru, kde sa zoznámite so skvelými ľuďmi. Dobre sa porozprávate. Stretnete sa znova. Opäť sa dobre porozprávate. Prídete spokojný domov. A čaká vás správa, či sa nechcete pridať do tímu skvelého produktu.

A možno sa nestane vôbec nič. Zamierite príliš vysoko a nikto sa vám ani len neozve. Však aj to sa stáva. Nevadí, pražský Google :D Možno nabudúce.

Prvá práca: Spoteee

Načo čumieť do steny, keď môžeš byť v Paríži alebo na Novom Zélande? Spoteee, to je riešenie pre ľudí, ktorých nudí behanie na bežeckých pásoch.

Ako to funguje? Jednoducho. Najprv potrebuješ mať pred bežeckým pásom umiestnenú obyčajnú telku s uhlopriečkou 100+ cm. Pripojíš na ňu naše mini PC o rozmeroch 10x10 cm. Zapneš ho diaľkových ovládačom. Vyberieš trasu. A môžeš utekať.

image

Na výber máš z viac ako 200 destinácií z celého sveta v celkovej dĺžke viac ako 24 hodín. Vyberáš si pri tom z mestských alebo outdoorových trás, chodenia alebo behania. Je to len na tebe.

Podľa toho, akú rýchlosť máš nastavenú na páse, video sa ti zrýchľuje alebo spomaľuje. Takže to naozaj vyzerá, akoby si behal. Ľudia nám po použití Spoteee hlásia lepší zážitok z behania a na páse vydržia dlhšie. Navyše sa do posilovne radi vrátia aj nabudúce. Veď precestovať celú zem, to nie je len tak.

Do Spoteee som prišiel s tým, že budem riešiť komplexný marketing pre dva produkty — Spoteee VideoRun a Spoteee VideoRehab. Prvý je určený pre fitness centrá. A druhý pre domovy dôchodcov.

Vieš aký je to pocit, písať o sebe článok na blog? Ja už áno :)

image

Druhá práca: Skinners

Poznáš ma? Tak to asi vieš, že už vyše roka chodím (a behám) v barefoot topánkach. No našiel som niečo minimalistickejšie. A to dokonca v Brne. Zoznám sa s ponožkobotkami Skinners.

Že čo? Skinners, to je pocit voľnej nohy v ponožkách spolu s ochrannou vrstvou na podrážke. Žiadne lepidlo alebo stehy. Dve vrstvy Skinners sú k sebe pripálené v teplovzdušnej peci.

image

Vrstva polymérov vyvinutá vo Švédsku, domáca česká výroba a najlepšie nemecké technológie. Takže žiadna Čína a neistá kvalita. Skinners si ľudia obľúbili kvôli ich nezničiteľnosti.

Ponožkobotky si môžeš zobrať všade

Ako rezervné topánky na korčule či bicykel. Na pohodlné cestovanie vo vlaku či lietadle. Na chodenie doma. Po túre, keď staviaš stan. Na behanie kratších vzdialeností. Do posilky. Na yogu. A kľudne i na slackline.

image

Skinners je už v Čechách zabehnutý projekt. Peťo s Míšou vyhrali nejaké súťaže. Na HitHite vyzbierali viac ako pol milióna Kč. Predali viac ako 1500 kusov. A vytvorili okolo Skinners komunitu, ktorá sa len tak nevidí.

Bola by škoda, keby projekt zostal obľúbený iba v rámci ČR. Preto je ďalším krokom medzinárodný Kickstarter. Taká kampaň, to obnáša milión vecí, s ktorými by si dvojčlenný tím nevedel poradiť. A tu prichádzam na scénu ja. Ako markeťák, nadšenec barefoot obuvi a startupov som dostal ponuku, ktorá sa neodmieta.

Členom Skinners tímu som už vyše dva mesiace. Za tú dobu sme spravili obrovský skok s Kickstarter kampaňou. Vymýšľali sme, fotili, písali a točili. Zďaleka nie sme so všetkým hotoví, ale robíme, čo môžeme. Deň D spustenia kampane bol stanovený na 7. júna. Viac zatiaľ neprezradím, ale novinky určite sleduj na mojom blogu a tiež Facebooku Skinners CZ a Skinners International.