✍️

Ako som každý deň písal jednu vetu. Na 30 dní.

Je to celkom vzrušujúce, Writing Challenge je späť. Nie - nejedná sa o žiadny nový trend a nechcem si tým dokázať aký macho som, že vydržím do konca.

Ide o spôsob, ktorým si overím, či ma písanie baví. A tiež sa trochu rozpíšem po slovensky.

O čo ide? Budem si tu písať aspoň jednu vetu každý jedeň deň po dobu 30 dní. A uvidím kam sa dostanem. No oproti minulosti pridám jedno pravidlo: Každý večer napíšem jeden odstavec textu a ráno dopíšem zvyšok. Ako prvú vec v rámci rannej rutiny. Je to starý trik autorov, ktorý využíval napríklad aj Ernest Hemingway. A očividne funguje.

Čo spravím s článkami? Pravdepodobne skončí väčšina z nich v šuflíku. Tie lepšie nechám chvíľu uležať a keď konečne dokončím blog, nahodím ich online. Aspoň uvidím, čo ma baví. Držím si palce

Ako to vyzerá s prvým článkom?

We often think we have to be confident in order to start doing cool things. The opposite is true, and the confidence is build by doing cool things.

That’s why I promised myself I am going to write a blog every single day. Still not sure, whether this is going to be something I would enjoy, so I want to try something first:

For 30 days, I am going to write at least one sentence. Every day.

It’s not a New Year’s resolution, nor some sort of popular 30-days challenge. It’s something I had in mind for a long time, but I was always postponing it for different reasons:

I can’t, because tomorrow is the big deadline. I can’t, because I don’t have time. I can’t because I wake up early. I can’t…

You know what’s the best about I CAN’T? That it’s only in your head. And it is up to you which mindset you adapt.

Liz Gilbert once said:

If I am not actively creating something, I am probably actively destroying something — myself, a relationship, or my peace of mind.

My creation starts now. Let’s find our where it leads…