🍏

Notion: Začiatok niečoho veľkého

Poznáš ten pocit, keď si nainštaluješ appku s veľkým očakávaním, zaplatíš za ňu pár éčok, chvíľu ju používaš a ona ťa potom začne pekne štvať?

Ja áno. Pretože presne toto sa mi stalo s iA Writerom.

Často pracujem na dvoch obrazovkách. No táto appka bola robená vždy len na jednu. Takže pri každom pripojení notebooku k druhej obrazovke sa mi prestala zobrazovať. Jednoducho zmizla.

Keď sa to stalo prvý krát, myslel som si, že šlo o bug. Keď sa to zopakovalo aj po desiate, preinštaloval som program. Hral som sa s nastaveniami. Ale nič nepomohlo.

Neuvažoval som nad tým v intenciách utopených nákladov. Čo je minuté, je minuté. Ale pomaly vo mne narastal hnev za zle vyhodené peniaze.

Až doteraz. Rozhodol som sa hľadať alternatívu "distraction free writing" a našiel som Notion. A zamiloval som sa od prvého momentu.

A čo je najlepšie, platiť budem až keď si ho poriadne ošahám. 5000 záznamov — to je už celkom náklad.

Toto môže byť začiatok niečoho veľkého

Notion je ešte lepší ako som čakal. Nie je to len Evernote spojený s Trellom a vylepšený o Google Drive. Nie je to riešenie typu IFTTT, ktoré prepája rozdielne služby. Je to jeden balíček ktorý je všetkými službami.

Zisťujem, že má potenciál plne nahradiť fyzické písanie poznámok. Keď dokázal za jeden deň nahradiť iA Writer a Trello, som zvedavý, čo dokáže do konca roka.

Dávam si dva mesiace na to, aby som vyskúšal ako naň. Dovtedy doň zmigrujem všetky staré poznamky a vytvorím si približnú štruktúru. A od marca sa rozbehneme naplno.

Pokračovanie tu:

🍏
Prečo milujem Notion? Moje skúsenosti po mesiaci používania