🍏

Prečo milujem Notion? Moje skúsenosti po mesiaci používania

Dlho som bol zahltený informáciami. Nemyslím tým sociálne siete, tie mám zmáknuté pomerne dobre. Ale unikalo mi obrovské množstvo vecí, ktoré sa naučím a objavím. Niektoré som si ukladal do záložiek v browseri, iné do Read later v Pockete, ďalšie do Evernote. Dlhé texty do Google Docs. Ak mali potenciál niekedy byt publikované, tak do Medium. A písal som ich v IA Writerovi.

Bol v tom pekný zmätok. Až doteraz. Pred mesiacom som vďaka Thomasovi Frankovi objavil Notion. A neprestávam sa čudovať.

Kým zo začiatku som čakal appku typu IFTTT, ktorá to všetko prepája, dostal som takú, ktorá je lepšia vo všetkých ohľadoch.

Čo mám v Notion po mesiaci používania?

Moje verejné zápisky

Priestor na zdieľanie svojich lessons learned, ktorého súčasťou je aj tento článok. Zdieľam s tebou len to, čo chcem. Viac ako polovica obsahu ešte čaká na svoj čas (Potrebuje to).

Chod domácnosti

Zdieľaný priestor s Monikou, v ktorom máme okrem tudúčok týkajúcich sa domácnosti aj shopping list, náš bežný obsah špajze, lieky, ktoré sme brali a zoznam darčekov pre známych.

Cooking menu

Špecificky mame stránku pre všetky vydarené recepty. Tie sú tematicky rozdelené do kategórii a po rozkliknutí sa tam zobrazí recept aj s poznámkami (hlavne mojimi, čo spraviť lepšie).

Parenting

Další priestor je pre veci súvisiace s výchovou, rodičovstvom, prípravou na pôrod a tiež našimi lessons learned.

Tiny house

Nie je tajomstvo, že plánujeme stavať dom. Všetky naše zistenia, náklady a project management držíme pod jednou strechou.

Lifehacky

Osobitný priestor mám na lifehacky týkajúce sa biohackingu, posilnenia imunity, ale tiež boja so seboreou či public speakingu.

Notes

Tu dávam všetky moje rýchle poznámky a zamyslenia. Delím to do kategórii podľa projektu, inbox pravidelne každý mesiac čistím a kontrolujem.

Growth academy

Projekt môjho interného vzdelávania. Razím koncept, kedy sa namiesto sústredení na veľa veci zameriam na pár podstatných. Presne ako semestre na vysokej škole. Mám tu aj dosť obsiahle learning Notes, zaslúžili by si pretriediť.

Môj Žurnál

Online verzia môjho Žurnálu pre prípad straty. Mám tu definovanú desaťročnicu, päťročnicu a polročnicu.

Môj Lifebook

Zaujímavý koncept od manželov Mayerových, ktorý si vždy v januári revidujem. Akási kniha od samého seba mne samému.

Web Inbox

Inbox pre všetky zaujímavé odkazy, na ktoré natrafím. Raz mesačne revidujem a kategorizujem.

Evernote inbox

Archív starých odkazov z Evernote. Jednorázovo som to presunul, nemal som čas to kategorizovať.

👋
Tento zoznam budem priebežne aktualizovať a rozširovať. Žiadne komplikované blog posty so zmenami dátumov. Len pár klikov a vidíš to aktuálne aj ty. No uznaj - nestojí ten Notion za vyskúšanie? Disclaimer: Za tento článok nemám žiadnu affiliate províziu. Škoda 😂