👋🏿

Ako som dal zbohom Gmailu. Vitaj nový kráľ

Viete, že mám rád Basecamp. Mám rád firmu, ktorá za ním stojí, 37signals. A tiež jej autora Jasona Frieda a jeho knihy Reštart, Remote a It does not need to be crazy at work.

Keď som videl, že predstavili novú mailovú appku, potešil som sa. A keď som k tomu objavil aj článok na webe Tomáše Beránka, neodolal som.

Dôvody pre výmenu Gmailu

Mám rád Google Suite. Používam Google Drive, Google Docs, Google Sheets, Google Photos. A som s nimi spokojný. Ale Gmail — ten ma hneval už dlhú dobu.

1. Bol pomalý

Fungujem na viacerých projektoch súčasne a aktívne používam 6 mailov. Tie mám napojené na môj master account v Gmaili. A riešim z neho všetko.

V priemere dostanem 128 mailov denne. Odpíšem na 52 z nich. Zvyšok hneď archivujem alebo presuniem do jednej zo zložiek na Reply later. Takto som spracoval viac ako 85.000 mailov, ktoré zaberajú viac ako 20 GB.

Ale keď mi načítanie prichádzajúcej pošty trvá zakaždým 15-30 sekúnd. A keď je prepínanie medzi zložkami pomalé. Je to dôvod na odstrel.

image

2. Nikdy som si nezvykol na jeho UX

Odkedy som pred 14 rokmi (!!) prešiel na Gmail zo svojho starého Atlasu (nech odpočíva v pokoji), sa vzhľad Gmailu menili minimálne 5x. A ja som si naň nikdy poriadne nezvykol.

Farebný Gmail so všetkými svojimi funkciami bol jednoducho príliš robustný na to, čo som potreboval ja. Písať e-maily v distraction free prostredí.

Pamätáte na legendárnu verziu Gmailu z 2004? Ja áno, i keď užívateľom som sa stal až 16.3.2007 :)
Pamätáte na legendárnu verziu Gmailu z 2004? Ja áno, i keď užívateľom som sa stal až 16.3.2007 :)

3. Mal problémy so súkromím

Nová privacy policy dovoľuje Googlu čítať všetky maily v schránke. Nie len na účely zlepšenia svojich služieb, ale aj kvoli reklamám. A to sa mi ako užívateľovi nepáči.

Ako marketér to vítam, ale sami viete, že kvôli tomu fičím na Brave. Jednoducho si vyberám tú alternatívu, ktorá ma menej sleduje.

Dôvody, pre ktoré som si vybral Hey

👋
Dopíšem neskôr